18 лютого 2021 року для студентів юристів був проведений майстер-клас Мирославою Горбенко – головним судовим експертом сектору дактилоскопічних досліджень відділу криміналістичних досліджень Вінницького НДЕКЦ МВС на тему «Використання відбитків пальців рук для встановлення особи злочинця».
Мирослава Горбенко зазначила, що швидке розкриття злочинів, виявлення осіб, які його вчинили та встановлення істини у справі залежить від вивчення слідів, що залишаються на місці вчинення злочину. Досліджуючи виявлені та вилучені сліди можна встановити низку факторів, які мають важливе криміналістичне значення, наприклад, встановити знаряддя злочину, отримати відомості про злочинця, визначити механізм злочинної події. Тому у криміналістиці досить значна увага приділяється вивченню слідів - слідознавству.
Експерт продемонструвала студентам криміналістичну валізу, технічні засоби для виявлення та вилучення слідів пальців рук, показала методи виявлення слідів рук та відібрання відбитків пальців рук, а також студенти мали змогу побачити зразки відбитки слідів рук та дізнатися їх характеристики.

Також, Мирослава розповіла про роботу судових експертів за напрямком дактилоскопічних досліджень і навела приклади курйозних випадків з якими зустрічалися експерти.
Дякуємо Мирославі Горбенко за цікаву та корисну зустріч!!!